Od 2017 roku piszę na stronie Portogalense, aby przybliżyć Wam północną Portugalię. Moje treści tworzę przez pryzmat mieszkańca, gdyż przebywam na terenie tego kraju od 2015 roku. Dzięki odbytym studiom portugalistycznym na wiele tematów mogę spojrzeć z perspektywy znawcy. Jednak to związek z Portugalczykiem, mieszkanie w tym kraju oraz praca wśród innych Portugalczyków pozwoliła mi spojrzeć na wiele tematów z zupełnie innej perspektywy.

Rozpoczęłam proces poznawania i odkrywania północnej Portugalii na własnej skórze. Dzięki odwiedzaniu różnych mniejszych lub większych miejscowości poznałam lepiej tradycje wciąż pielęgnowane przez mieszkańców. Artykuły na ich temat znajdziecie w osobnej zakładce o tej samej nazwie.

Na każdym kroku spotykam się również ze sztuką portugalską. Nie znaczy to, że codziennie jestem w muzeach, aby oglądać wielkie dzieła wybitnych artystów. Sztuka jest wszechobecna na fasadach budynków, które mijamy na ulicach. Często ma także związek z folklorem. Jeśli interesują Was artykuły na ten temat, znajdziecie je w zakładce Folklor i sztuka.

Poznałam tutaj bardzo wielu interesujących ludzi, którzy mieszkali lub dalej mieszkają na terenie północnej Portugalii. Ich ciekawe życiorysy sprawiły, że postanowiłam rozpocząć dział na stronie poświęcony właśnie ludziom północy. Jeżeli interesują Was historie na ich temat, koniecznie zajrzyjcie do tej zakładki.

W zakładce życie codzienne w Portugalii znajdziecie informacje na temat załatwiania biurokratycznych spraw. Przyszło mi się z nimi zmierzyć podczas mieszkania w kraju na samym krańcu Europy. Opisuję moje doświadczenia związane z życiem imigranta w Portugalii.

caretos