Północna Portugalia to bardzo interesujący region pod względem gastronomicznym. Znajdziemy tu dania zarówno bazujące na owocach morza oraz rybach, jak i cięższe potrawy mięsne. Jest to także mekka dla miłośników słodyczy. W zależności od dystryktu oraz regionu będziemy mogli spróbować wielu ciekawych potraw przyrządzonych według lokalnych receptur.

W zakładce dania portugalskie znajdziecie informacje o przygotowaniu niektórych z nich w domowych warunkach. Dzielę się bowiem przepisami na dania, które sama przygotowuję w moim małym portugalskim mieszkaniu. Zakładka restauracje portugalskie dostarczy zaś rekomendacji na temat lokali wartych odwiedzenia podczas pobytu na północy kraju. 

caldo verde

Kraina winem płynąca

Portugalia to kraina winem płynąca. W północnej i środkowej Portugalii znajduje się aż połowa z 14 apelacji zatwierdzonych w kraju! Więcej informacji na temat poszczególnych apelacji dostarczy zakładka regiony winiarskie. Jeśli zaś poszukujecie informacji na temat ciekawych butelek od portugalskich producentów, zapraszam do działu wina portugalskie.

Portugalia to także kraj utrzymujący się przede wszystkim z turystyki. Nie może więc zabraknąć w nim sektora poświęconego enoturystystyce, czyli turystyce winnej. W Polsce ona dopiero raczkuje, natomiast w Portugalii działa bardzo prężnie. Sama na co dzień przybliżam turystom informacje na temat produkcji jednego z najsłynniejszych portugalskich win: Porto. W zakładce portugalskie winnice opisuję więc miejsca, które odwiedziłam i polecam do zwiedzenia.

dolina douro