Zwiedzanie Porto

Najwyższy punkt widokowy w Porto

Ukrytych miejsc wartych zobaczenia w Porto nie brakuje, o to możecie być pewni. Niektóre są bardziej popularne niż inne, co nie znaczy, że straciły swój urok. Do jednych dostęp jest łatwiejszy. Do innych przy odpowiednim zaplanowaniu swojego  czasu jesteście w stanie dotrzeć bez problemu. Dziś zaprezentuję jedno z takich miejsc w Porto. Jest nim wieża kościoła Igreja da Nossa Senhora de Conceição. Od niedawna miejsce coraz częściej promowane do zwiedzania.

Dzielnica Marquês

Tę część miasta zna bardzo wiele osób. Każdy kto w ciągu dnia zapuści się w rejon metra dostrzeże zapewne, iż jest to miejsce uczęszczane przede wszystkim przez staruszków. Na potrzeby gry w karty zajęli prawie pół parku znajdującego się przy wejściu do metra. Można bez problemu dostrzec, że tylko panowie dostępują zaszczytu spędzania wolnego czasu w tej dzielnicy.

Tuż po wyjściu z metra znajdziemy kościół pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny (Igreja da Nossa Senhora de Conceição). Zbudowano go w latach 1938-1947. Polecam serdecznie udać się właśnie w jego kierunku. Niewiele osób wie, że ma on wspaniały punkt widokowy na szczycie 50 metrowej wieży. I to właśnie ten punkt widokowy jest najwyższym punktem dostępnym w mieście. Rozciąga się z niego wspaniała panorama.

punkt widokowy w Porto

Widok z góry na calçada portuguesa, czyli typową kostkę. Wykładane są nią place i ulice w Portugalii. W tym wypadku ma ona motywy religijne.

punkt widokowy w Porto

Zwiedzanie wieży kościelnej

Wejście na wieżę jest możliwe od poniedziałku do soboty w godzinach 10:30-12:30 oraz 15:00-17:30. Kosztuje symboliczne 1 euro. Po uiszczeniu opłaty do pokonania przed nami będą 204 stopnie. Jednak nie ma się czego obawiać, gdyż nie jest to trudna trasa. Stopnie głównie są wykonane z betonu, więc nie ma ryzyka, iż spróchniałe drewno zacznie pękać pod naszymi stopami.

wieża w kościele Marques

W trakcie wspinaczki naszym oczom ukaże się bardzo interesujący zegar. Został w całości skonstruowany w Portugalii, a dokładniej w Almadzie, nieopodal Lizbony. Dla miłośników zegarów będzie to nie lada gratka. Niecodzienne w obecnych czasach można się spotkać tego typu mechanizmem! Do tego jest on misternie zdobiony, więc oprócz funkcjonalności zaskakuje również swoim pięknem.

zegar Marques

zegar marques

zegar Marques

Widok panoramiczny 360º

Kiedy dotrzemy wreszcie na sam szczyt czekać będzie na nas niesamowity widok panoramiczny. Zobaczymy całe Porto oraz jego okolicę w miniaturze.

punkt widokowy w Porto

Na zdjęciu widać kościół Igreja da Lapa, na drugim planie most Ponte da Arrábida, estuarium rzeki Douro oraz dzielnica Foz na prawym brzegu, a na lewym wioska rybacka Afurada należąca do Vila Nova de Gaia. 

punkt widokowy w Porto

Zdjęcie ukazuje centrum handlowe Shopping Cidade do Porto, część dzielnicy Boavista oraz w oddali płynący statek.

punkt widokowy w Porto

Na drugim planie widnieje port Leixões, rafineria Petrogal oraz centrum handlowe Mar Shopping w Leça de Palmeira.

punkt widokowy w Porto

Zdjęcie przedstawia miasto Vila Nova de Gaia, w oddali wzgórze Monte da Virgem z górującą wieżą Torre Altice, należącą do RTP.

Od lewej budynek Edifício Cooperativa dos Pedreiros, wieża ratusza Câmara Municipal, wieża Torre dos Clérigos, a w drugim planie piwnice Porto w Vila Nova de Gaia oraz stacja kolejowa Devesas.

punkt widokowy w Porto

Dzielnica Marquês, w oddali budynek Torre das Antas z loja de cidadão oraz Park São Roque.

punkt widokowy w Porto

punkt widokowy w Porto

Jeśli spodobały Ci się widoki z wieży kościoła w tym artykule to zajrzyj koniecznie do wpisu o wzgórzu Monte Crasto w Gondomar.

Źródła:

Porto., Torre da Igreja do Marquês desvenda a cidade e os seus arredores com vista ímparhttp://www.porto.pt/noticias/torre-da-igreja-do-marques-desvenda-a-cidade-e-os-seus-arredores-com-vista-impar

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *