Regiony winiarskie

Wykład na temat Douro i wina Porto

Dziś post będzie trochę inny niż zwykle. Jako że jest on związany ze mną i z blogiem postanowiłam podzielić się z Wami pewnym wydarzeniem. Otóż 8 listopada 2018 roku, dzięki uprzejmości Centrum Języka Portugalskiego Camões w Lublinie, miałam przyjemność dać wykład na temat Doliny Douro i wina Porto.

Oprócz informacji dotyczących tego pięknego regionu jak i smacznego wina opowiedziałam też trochę o życiu w Porto, różnicach i podobieństwach między Polską a północną Portugalią. Było to dla mnie niesamowite przeżycie oraz spełnienie jednego z moich skrytych marzeń: wystąpienia z wykładem dla szerszej publiczności. A ta bardzo dopisała! 

Dziękuję raz jeszcze osobom, które pomogły mi w zorganizowaniu wykładu i wspierały mnie w tym pomyśle. Moje podziękowania kieruję szczególnie w stronę wspaniałego wykładowcy i cudownego człowieka, mgr Lino Matos, którego możecie spotkać na co dzień w Instytucie Camõesa w Lublinie działającym przy Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej.

Zdjęcia: Centrum Języka Portugalskiego Camões w Lublinie

Wykład był dla mnie bardzo budującym przeżyciem i zaowocował kilkoma pomysłami, które na razie kiełkują w mojej głowie, ale może już niedługo zobaczycie ich rezultaty tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *