Portogalense

Bem-vindos czyli witajcie!

Witam Cię serdecznie, mój drogi Czytelniku i dziękuję, że poświęciłeś swój czas na odwiedzenie mojego bloga. Pomysł pisania o Porto i o północnej części Portugalii narodził się spontanicznie, z myślą o zaprezentowaniu tego cudownego regionu naszej polskiej społeczności, która myśli o poznaniu bliżej tego unikalnego zakątka Europy.

Jeszcze kilka lat temu Portugalia była dla polskiego turysty czymś odległym, a o lotach bezpośrednich do innego miasta niż stolicy tego kraju można było zapomnieć. Jednakże, w związku z sytuacją polityczną krajów Bliskiego Wschodu zaczęto szukać nowych kierunków na spędzenie urlopu i Portugalia okazała się strzałem w dziesiątkę. Bo czego innego pragnie Polak, który chce wypocząć niż słońca, dobrej gastronomii oraz przystępnych cen? Te trzy czynniki znajdziesz bez problemu w Portugalii. Dlatego też oprócz istniejących już połączeń Warszawa-Lizbona (TAP, Ryanair) zostały otwarte połączenia Warszawa-Porto (Wizzair, Ryanair) oraz w 2017 roku otwarte zostaną połączenia Wrocław-Lizbona (od marca Ryanair), Warszawa Modlin-Faro (od marca Ryanair), Katowice-Lizbona (od marca Wizzair) oraz Kraków-Porto (od marca Ryanair).

Chcę poświęcić moją małą przestrzeń, aby przedstawić bliżej Cidade Invicta (Miasto Niezwyciężone), jak jest nazywane Porto oraz północną część Portugalii, która moim zdaniem jest niezwykła. Jest to region pełen zieleni, gór i przepięknych krajobrazów, bogaty we wspaniałą gastronomię, która podbije podniebienie nawet bardzo wybrednego smakosza.

Ktoś może zapytać, dlaczego właśnie ta część Portugalii, a nie inna. Odpowiedź jest bardzo prosta: mieszkam już od prawie dwóch lat w tej części Portugalii i z każdym dniem odkrywam nowe, fascynujące miejsca, które urzekają mnie swoim urokiem i chcę się z Wami tym podzielić. Służę również pomocą osobom, które wybierają się w ten region i chciałyby zapytać o coś więcej związanego z tym miejscem. Dlatego też czekam na Wasze opinie i komentarze.

Autorka bloga,

Amika

1.03.2017

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *